بیا و امسال مرا مستجاب کن

   سلام آقای من، سلام.
   نمی‌دانم به کدامین سرزمین، به کدامین آبادی و به کدامین همسایگی نامه‌ام را برایتان ارسال کنم. نامه‌ام را همینجا می‌نویسم، شاید رهگذری، نسیمی، شاپرکی آن را برایتان به زیر سایه‌ی درخت انتظار، که مدت‌هاست منتظر شکفتن شکوفه‌های فرجش هستید برساند.
   این روزها اهالی سرزمین من آنچنان تکاپوی نو شدن دارند که با تمام غرولندهای تحریم و تورمشان، چشم بازارهای بنجل عید را کور می‌کنند، خانه‌هاشان را می‌تکانند و مدام پیامک می‌فرستند که مبادا در خانه تکانی این روزها از دل تکانی کینه‌ها غافل بمانیم...
   عده‌ای دیگر غم فاطمیه را گذاشته‌اند کنار سفره هفت‌سین و یاد مادر از حریم دل‌هاشان دور نمی‌ماند... ولی راستش را بخواهید نمی‌دانم مردم دیگری هم هستند که یاد فرزند مادر باشند یا نه؟! یاد شما!
   خسته نمی‌شوی آقا؟ هر سال می‌نشینی و سفره‌های هفت‌سین بی‌سعادت ما را می‌نگری... سعادتِ ظهورِ دور مانده از پای سفره‌های ما!
   خسته نمی‌شوی آقا؟ از اینکه در لحظه‌های خوش فراموشمان می‌شود تو را! اینکه در دعاهای تحویل سال آنچنان هول خود و دنیای خویشیم که اگر... فقط اگر کسی اتفاقی در دیده بوسی هامان اشاره کند یادمان می افتد که بعد از دعای سلامت و پول و دخل زیاد، تو را جا گذاشته ایم میان آرزوهای محال!
   خسته نمی‌شوی آقا؟ عین خیالمان هم نیست یک سال دیگر از بی تو بودن هامان گذشت و داریم به سالی دیگر وارد می شویم که بازهم عین خیالمان...
   من جای شما از تمام سال های کهنه ای که دارند دور هم می چرخند و دور می زنند خسته ام...
   ما را به اتفاقی نو مهمان کن! ما را به ظهور خودت اجابت کن!

/ 7 نظر / 30 بازدید
آه راه

[گل] پیشاپیش بهار پیش رو رو تبریک میگم و امیدوارم سال خوبی در انتظازت باشه

مهدی

سلام بسیار بسیار زیبا بود

اویس

سلام حال مان رفت و حالمان آمد سر جایش ... http://distilleryimage10.ak.instagram.com/437ec84e908411e3b52812e93a0df672_8.jpg

m

التماس دعا

صاحبدل

بی تو هر لحظه مرا بیم فرو ریختن است...

رهگذر

سلام هموطن چرا همش تو فاز غم داری سیر(seyr) میکنی؟ یه خرده شاد باش! مگه نشنیدی که میگن: این چه حرفیست که در عالم بالاست بهشت هر کجا وقت خوش افتاد همان جاست بهشت دوزخ از تیرگی بخت درون تو بود گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت.

رضا

عالی بود!...بغضمان گرفت...